شاهرود| پرداخت بیش از سی میلیارد ریال و اشتغال ۲۳ نفر در حوزه درمان اعتیاد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود با همراهی رئیس اداره بهزیستی از کمپ ترک اعتیاد بسوی فردای بهتر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان؛ در این بازدید که رئیس اداره صمت شهرستان و مدیریت شهرک صنعتی نیز حضور داشتند،حاضرین بر هماهنگی،یکدلی و یکپارچگی برای مقابله با پدیده ناهنجار اعتیاد تاکید کردند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود شغل را یکی از مهم ترین مشکلات بهبودیافتگان بیماری اعتیاد برشمرد و اظهار کرد: اگر بتوان برای معتادین بهبودیافته با توجه به مهارت های شغلی آن ها، کار و اشتغال ایجاد کرد نه تنها از بازگشت مجدد آنان پیشگیری می شود بلکه زمینه توانمندسازی و بازگشت وی به کانون خانواده و جامعه نیز فراهم می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود از آمادگی بهزیستی جهت پرداخت تسهیلات چهار درصدی اشتغال به بهبودیافتگان اعتیاد خبر داد و گفت:در سال گذشته با پرداخت سه میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون تومان تسهیلات در این زمینه پرداخت و برای ۲۳ بهبودیافته اشتغال ایجاد شد.

حسن غربا یکی از باورهای غلط جامعه را عدم پذیرش بهبودیافتگان از اعتیاد در امر اشتغال برشمرد و افزود: این دغدغه بهبودیافتگان از اعتیاد است زیرا فردی که از اعتیاد رهایی یافته نیازمند حمایت و کمک است و چنانچه شغلی نداشته باشد مجددا به اعتیاد سوق داده می شود. د

ر پایان مقرر شد بازدیدکنندگان طی نشستی راهکارهای اشتغال سریع بهبودیافتگان را بررسی کنند.

کد خبر 109337

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد