نخستین دستیار مردمی‌ مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، مجتبی نوذری به عنوان نخستین دستیار اداره کل بهزیستی خراسان رضوی درامر مردمی‌سازی منصوب شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در این خصوص، گفت: امروزه در همه‌ی دولت‌های دنیا، لزوم مشارکت مردم در حل مسائل ملی و محلی به عنوان یک پایه اساسی در حکمرانی به شمار می‌آید اما نقش مردم در مکتب انقلاب اسلامی ایران به صورت عملی‌ تری دنبال می‌شود. دولت سیزدهم به‌دنبال به میدان آوردن مردم برای اجرای حکمرانی مردمی بود و یکی از مهم ترین اقدامات  شهید جمهور، انتصاب دستیاران مردمی سازی بوده است.

مسعود فیروزی افزود: باتوجه به فرآیند مردمی‌سازی دولت و انتصاب دستیاران مردمی سازی دستگاه‌های اجرایی به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری و تاکید بر امر مردمی‌سازی دولت جهت انتظام بخشی، هم‌افزایی و هماهنگی بین بخش‌ها و نهادهای حکومتی و حلقه‌های میانی، آقای مجتبی نوذری به عنوان دستیار اداره کل بهزیستی خراسان رضوی درامر مردمی‌سازی منصوب گردید.

وی درخصوص برخی از مسئولیت‌ها و وظایف دستیار مردمی‌سازی گفت: شناسایی سرحلقه‌های میانی و اشراف کلی بر توانمندی و ظرفیت‌ها، شناسایی و احصاء مسائل قابل حل توسط ظرفیت‌های مردمی، بسترسازی برای ایفای نقش نظارتی مجموعه‌های مردمی بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی، پیگیری ایجاد ساز و کار مناسب و زمینه سازی برای تعامل موثر میان نخبگان مردمی و دولت برای تصمیم سازی در سطوح مختلف، حمایت و صیانت از هویت مستقل و خودجوش مجموعه‌های مردمی در برابر آفات رایج نظامات رسمی و اداری با تاکید بر محوریت نقش حلقه‌های میانی، بسترسازی و پیگیری گفتمان‌سازی میان مسئولان برای استفاده از ظرفیت‌های گسترده مردمی با ایجاد سازوکارهای مناسب اقتضایی و... بخشی از مسئولیت‌ها و وظایف دستیار مردمی‌‎سازی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی می‌باشد.

 

کد خبر 110529

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد