تعامل بهزیستی و حوزه علمیه استان فارس|راهبری فرهنگی و توانمندسازی معنوی فرزندان بهزیستی فارس

نشست محمودیان معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس با حجت الاسلام و المسلمین سپاسی معاون صیانت مرکز حوزه های علمیه و حجت الاسلام و المسلمین کوچکی مسئول امور طلاب و روحانیون حوزه های علمیه فارس در معیت سلیم حقیقی مشاوراجرایی مدیر کل بهزیستی و خسروی کارشناس مسئول امور کودکان ونوجوانان معاونت امور اجتماعی در دفتر مدیریت حوزه علمیه استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل بهزیستی فارس:

این جلسه پیرو انعقاد تفاهم نامه کشوری فی مابین سازمان بهزیستی و حوزه علمیه و در ادامه ی جلسه ی مدیر کل بهزیستی فارس با مدیراداره سلامت و امداد امور طلاب و دانش آموختگان حوزه های علمیه و مسئول امور طلاب و روحانیون فارس برگزار گردید تا مفاد انعقاد تفاهم نامه درون استان فی مابین بهزیستی و حوزه علمیه بررسی گردد.

بهزیستی و حوزه علمیه فارس تعامل و هم افزایی در راستای راهبری فرهنگی جامعه هدف و توانمندسازی معنوی فرزندان بهزیستی  و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را در این جلسه هدف انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک قراردادند.

محمودیان معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس  در این نشست  ضمن ارایه توضیحات در خصوص عملکرد معاونت امور اجتماعی بهزیستی و نحوه پذیرش و ترخیص فرزندان در خانه های کودکان و نوجوان بهزیستی گفت: استفاده از ظرفیت طلاب و مشاورین حوزه علمیه در مراکز بهزیستی می تواند در فرآیند خدمت رسانی و کاهش آسیب های اجتماعی نقش تعیین کننده ای داشته باشد. 

او در ادامه افزود:با توجه به شرایط حال حاضر آسیبهای اجتماعی ضرورت استفاده از رهنمودهای طلاب و مشاورین مذهبی بسترپویایی را فراهم می سازد تا کارشناسان تخصصی سازمان دوشادوش و همراه با طلاب حوزه علمیه خدمات تخصصی مبتنی بر آموزه های دینی را به جامعه هدف ارائه نمایند و سطح کمی و کیفی خدمات ارتقاء یابد .

محمودیان اظهار داشت:فراهم نمودن زمینه های آشنایی ،انس و الفت هرچه بیشتر مددجویان تحت پوشش و فرزندان مقیم در خانه های کودکان و نوجوانان با آموزه های دینی و الگو پذیری از الگوهای موفق ایرانی ،اسلامی موفق در همه عرصه ها را یکی از ماموریت های بهزیستی عنوان کرد و تصریح نمود : آموزش و تربیت مربیان متخصص و آشنا با مسائل دینی و فرهنگی باعث ترویج و توسعه زمینه های خدمت رسانی موفق به جامعه هدف خواهد شد .

معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس به طرح های اجرا شده توسط بهزیستی فارس در  خانه های کودک و نوجوان اعم از خادمین کوچک- صاحبدلان بزرگ,طرح ادبیات معنوی خانه ها,بسط فضائل امیرمومنان علی (ع) در خانه های کودک و نوجوان  نیز اشاره کرد و گفت: باید تاب آوری فرزندان و تکیه بر بعد معنوی در چالش ها را مورد توجه ویژه قرار دهیم.

سلیم حقیقی مشاور اجرایی مدیر کل بهزیستی فارس  نیز تهیه متن تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین بهزیستی و حوزه علمیه را هدف اصلی این نشست عنوان کرد و گفت: حمایت از طلاب و روحانیون نیازمند خدمات توانبخشی و مددجویی, همکاری طلاب و روحانیون مستعد و توانمند در زمینه مددکاری و مشاوره با اداره کل بهزیستی فارس , تسهیل زمینه اعطای مجوز مشاوره اسلامی به طلاب فارغ التحصیل رشته روانشناسی و مشاوره اسلامی از طرف بهزیستی  بخشی از موارد مورد نظر در انعقاد این تفاهم نامه است.

مشاور اجرایی مدیر کل بهزیستی فارس به همکاری و استفاده از ظرفیت حوزه علمیه استان در جهت تحقق و اعتلای اهداف نوع دوستانه بهزیستی فارس و ارتقای شاخص های فرهنگی نیز اشاره کرد و افزود:برگزاری مستمر جلسات و نشست های تعاملی فی مابین حوزه و بهزیستی و آموزش مربیان خانه های کودک و نوجوان بهزیستی توسط کارشناسان حوزه علمیه بخش دیگری از مفاد این تفاهم نامه خواهد بود  .

حجت الاسلام کوچکی  مسئول امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه فارس نیز دراین جلسه گفت: با تمامی امکانات و ظرفیت های در اختیار ،  آماده همکاری با سازمان بهزیستی به منظور ارائه خدمات جهادی بر پایه آموزه های دینی و مذهبی به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی هستیم.

کد خبر 99752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد