بازدید مدیر کل بهزیستی هرمزگان از مرکز توانبخشی اختلالات طیف اتیسم

به مناسبت روز جهانی آگاهسازی اتیسم ، مدیرکل بهزیستی هرمزگان در مرکز توانبخشی اختلالات طیف اتیسم آوای امید در بندرعباس حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان  ؛ به مناسبت روز جهانی آگاهسازی اتیسم  ، سامیه جهانشاهی مدیرکل بهزیستی هرمزگان به همراه مهدی محمدی معاون توانبخشی بهزیستی استان و فائزه زارع سرپرست  اداره بهزیستی شهرستان بهزیستی بندرعباس در مرکز توانبخشی اختلالات طیف اتیسم آوای امید حضور یافت.
سامیه جهانشاهی در این دیدار ضمن تبریک این روز با کارکنان این مرکز از نزدیک دیدار و گفتگو کرد و نحوه ارائه خدمات تخصصی آموزشی توانبخشی به کودکان را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
مدیرکل بهزیستی هرمزگان در بازدید از بخش های مختلف ، تشخیص و مداخله زود هنگام در اختلال اتیسم را مهم برشمرد و افزود : اوتیسم به عنوان یکی از اختلالات عصبی رشدی، جنبه مختلف توانمندی های فرد مبتلا شامل مهارت های شناختی، اجتماعی و ارتباطی  را تحت تاثیر قرار می دهد .

جهانشاهی با بیان اینکه سن طلایی تشخیص و مداخلات بهنگام در اختلال طیف اتیسم ۲ تا ۵ سال است اذعان داشت : اختلال اتیسم یک اختلال مادام العمر است اما با مداخله بهنگام می توان از شدت یافتن این اختلال جلوگیری کرد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان خدمات این مرکز را شامل : خدمات توانبخشی، آموزشی،روانی اجتماعی، و نیز خدمات فرهنگی-هنری و ورزشی و خدمات آموزشی به خانواده ها عنوان کرد و افزود : خانواده ها می توانند با مراجعه به ادارات بهزیستی شهرستان ها و پایگاه های غربال گری سطح استان (مراکز اتیسم دارای مجوز غربالگری) نسبت به شناسایی به موقع این اختلال اقدام نمایند و از خدمات سازمان بهزیستی در این راستا بهره مند گردند.

سامیه جهانشاهی در پایان اظهار کرد: در حال حاضر یک مرکز توانبخشی اختلالات طیف اتیسم در سطح استان و در شهرستان بندرعباس فعالیت دارد و تمهیدات لازم جهت گسترش این مراکز در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر 105418

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد