بیش از ۳۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی از کمک بلاعوض مسکن ملی برخوردار شده اند

مدیرکل بهزیستی استان زنجان اعلام کرد: تعداد ۳۲۵ خانوار اعم از خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول، تک معلول، زنان سرپرست خانوار  از کمک بلاعوض مسکن ملی به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان بهره مند شده اند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان دکتر روح اله خدابنده لو با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور طی تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مستضعفان، برای خانواده‌های دارای ۲ معلول یا بیشتر، تسهیلات ویژه‌ای در نظر دارد اظهار کرد:  بدین منظور در مسکن شهری مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان و در مسکن روستایی ۱۵۰ میلیون تومان به متقاضیان دارای دو عضو معلول کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد.
وی افزود: این کمک در قالب طرح تأمین مسکن است و به اشکالی چون خودمالکی، خریداری‌شده، مسکن ملی یا مسکن مهر قابل پرداخت است و مددجویان برای دریافت این مبلغ باید سند شش‌دانگ ملک را که به نام خودشان است، ارائه دهند. همچنین مددجویان باید توجه داشته باشند ملک خریداری شده نباید بیش از ۲۰ سال عمر داشته باشد و البته از بستگان درجه یک نیز خریداری نشود.
مدیرکل بهزیستی در خصوص شرایط عمومی  واختصاصی دریافت کمک هزینه بلاعوض مسکن یادآور شد: افراد دارای معلولیت ومددجویان معرفی شده باید دارای پرونده تایید شده و فعال در سامانه ارمغان باشند و پرداخت کمک هزینه بلاعوض به افرادی که قبلا از کمک هزینه بلاعوض مسکن بهره مند شده اند ممنوع است و کمک  هزینه بلاعوض احداث مسکن با نظارت دستگاههای نظارت در شهر و روستا  امکان پذیر است.
این مسوول ادامه داد: بهزیستی در کنار تامین سایر نیازمندی‌های خانواده‌های تحت پوشش با اجرای اقدامات متناسب و با استفاده از منابع دولتی همچنین استفاده از ظرفیت خیرین و سایر نهادها و ارگان‌های مختلف نسبت به تامین مسکن مناسب برای خانواده‌های تحت پوشش اقدام می‌کند.

کد خبر 103532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد