آیین اهدای جهیزیه به ۳١۳ نفر از مددجویان بهزیستی

آیین اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه و چهار هزار پوشاک ویژه اقشار نیازمند خراسان رضوی با حضور رییس سازمان بسیج مستضعفین و رییس بسیج سازندگی کشور در مشهد برگزار شد.

همایش تجلیل خیرین «مهر ماندگار» با حضور خیرین عرصه محرومیت زدایی، مسولین کشوری و استانی به همت بسیج سازندگی و بهزیستی در مجتمع امامت مشهد برگزار شد و طی آن 313 سری جهیزیه، آزادی 110 زندانی،4 هزار پوشاک، 150 هزار پوشک معلولین، ،200 تانکر آب و آبشخور دام عشایر، توسط بسیج سازندگی توزیع شد.

محمد روحانی در این همایش در خصوص فعالیت‌های یک ساله بسیج سازندگی در سطح خراسان رضوی اظهارداشت: در خراسان رضوی کارهای بسیار بزرگی انجام شده این برنامه مشترک با بهزیستی صورت گرفته است که در این برنامه 313 سری جهیزیه تقدیم می‌شود، این جهیزیه با کمک خیرین تهیه شده است.

وی افزود: اول سال 3181 سری جهیزیه توسط ما در استان توزیع شده است. همچنین 152 هزار سبد معیشتی توزیع شده و امروز با کمک خیرین به مناسب میلاد با سعادت حضرت ولی عصر عجل 110 زندانی نیز در سراسر استان آزاد می‌شوند، در بحث پوشاک نیز امسال 5 هزار پک ورزشی لوازم التحریر و 150 هزار پوشک ویژه معلولین توزیع شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی عنوان کرد: در حوزه پروژه های عمرانی جهاد آب رسانی قرارگاه امام حسن مجتبی 34 روستا را در قالب 75 پروژه در حال انجام است در بحث آبخیز تا جالیزداری نیز 174 پروژه قنات استخر در دست نیروهای جهادی در حال انجام و در حوزه مسکن محرومین با کمک کمیته امداد، بنیاد مسکن 1100 واحد مسکن در حال آماده سازی است در حوزه آسفالت نیز 62 پروژه در این حوزه اجرا شده و در حوزه مرمت مدارس 136مورد پروژه بوده است.

وی ادامه داد: تمام این خدمات حاصل تلاش 5800گروه جهادی ما در اطلس است امسال نیز 3 هزار گروه اردوی جهادی رفته است و 250 هزارنفر روز کار جهادی انجام دادند، در حوزه خدمات پزشکی نیز 83 هزار نفر خدمات پزشکی دریافت کرده اند، در حوزه دام 250 هزار رأس دام واکسینه شدند، 2100 سری خدمات فرهنگی بوده است.

روحانی با اشاره به اقدامات حوزه اقتصاد مقاومتی نیز بیان کرد: توانستیم 2000 کارگاه اشتغال را رهبری پشتیبانی کنیم 127 تعاونی تشکیل دهیم 3900 شغل ایجاد کنیم. همچنین 1880 صندوق قرض الحسنه داریم و در بحث آموزش 21 هزار نفر آموزش داشته اند که با کمک حضور 60 تحصیل گر آموزش دیده اقتصاد مقاومتی بوده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی عنوان کرد: ما این قدرت را داریم با توان این 60 تحصیل‌کردگان کار بزرگ دیگری انجام دهیم از دی ماه 1400 طرح در سطح استان بازدید کارشناسی و در سامانه ثبت شده که به همت خیرین، گروه های جهادی سازمانها انجام شده است.

 

کد خبر 103370

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد