در رسانه|۵۹ هزار مددجو از خدمات نشان‌دار بیمه سلامت در خراسان رضوی استفاده می‌کنند

ایسنا/خراسان رضوی معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی گفت: تاکنون بیمه ۵۹ هزار مددجو را در کل استان نشان‌دار کردیم که می‌توانند از تخفیف ۷۰ درصدی بیمه سلامت در زمینه تعرفه خدمات توانبخشی استفاده کنند.

حمیدرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص خدمات نشان‌دار بیمه سلامت اظهار کرد: طبق ماده ۶ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در راستای اجرایی شدن خدمات نشان‌دار بیمه سلامت، بیان شده علاوه بر تامین خدمات درمانی مورد نیاز مددجویان باید خدمات توانبخشی جسمی و روانی افراد دارای معلولیت را نیز تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: در این راستا تفاهم‌نامه‌‎ای در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ بین سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت منعقد شد. این تفاهم‌نامه اشاره به این دارد که ۵۹ خدمت توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، شنوایی، پزشک عمومی و غیره باید نشان‌دار شوند. کلیه معلولان می‌توانند بیمه خود را نشان‌دار کنند.

علیزاده با بیان اینکه مددجو در صورتی می‌تواند از این خدمات استفاده کند که بیمه وی توسط اداره بیمه سلامت نشان‌دار شده باشد، عنوان کرد: در مشهد و شهرستان‌ها مددجویان با نامه بهزیستی که ما ارائه می‌‎دهیم یا با کارت معلولیت خود به اداره کل بیمه سلامت مراجعه می‌کنند تا معلولیت آن‌ها در سامانه اداره بیمه سلامت نشان‌دار شود.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: پس از طی این مراحل مددجویان باید به ۷۹ مرکز که در این زمینه با بیمه سلامت قرارداد بستند، مراجعه کرده و از خدمات توانبخشی استفاده کنند. مددجویی که بیمه خود را نشان‌دار می‌کند تنها باید به همین مراکز مراجعه کند، در این صورت ۷۰ درصد تخفیف تعرفه خدمات توانبخشی به وی تعلق می‌گیرد.

وی بیان کرد: برای مددجویان اوتیسم زیر ۱۲ سال نیز خدمت خوبی داریم که می‌توانند از خدمات بیمه در زمینه نوارمغز، دارو، آزمایش و خدمات توانبخشی استفاده کنند.

علیزاده گفت: تاکنون ۵۹ هزار مددجو را در کل استان نشان‌دار کردیم، اما روند همچنان ادامه دارد. از ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ قرارداد یک ساله در این حوزه بسته شد و دوباره به مدت یک سال دیگر تمدید شده است.

 

کد خبر 95889

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد