واگذاری همزمان ۲۰۷۵ واحد مسکونی مددجویی/ تخصیص مبلغ یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن در بودجه ۱۴۰۰

رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین واگذاری همزمان ۲۰۷۵ واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش، گفت: با کمک دولت، سازمان برنامه و بودجه و اقدام انقلابی مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۰ مبلغ یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن خانوارهای تحت پوشش پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین واگذاری همزمان ۲۰۷۵ واحد مسکونی به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش که در چهل‌ویکمین سال تاسیس بهزیستی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد با درود به روح شهدای انقلاب بویژه شهید فیاض‌بخش و همچنین فرزندان شهید بهزیستی، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند مسئول حقیقی کمک به معلولان فقط بهزیستی نیست بلکه همه مردم، بخش‌های دولتی و غیردولتی و سازمان‌های انقلابی هستند؛ هرچه ممکن است در سطح کشور خدمات مربوط به بهزیستی را باید گسترش داد و از نیروی مردم برای گسترش این خدمات حداکثر استفاده را کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یکی از موضوعات اصلی را توانمندسازی جامعه هدف برشمرد و افزود: بحث اشتغال و مسکن یکی از مهمترین اصول توانمندسازی است نهضت ایجاد و احداث مسکن برای جامعه هدف یکی از مبارک‌ترین فعالیت‌هایی است که امروز ساری و جاری است که با کمک دستگاه‌های مختلف و همه ظرفیت‌های موجود این اقدام صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به بودجه محدود سازمان بهزیستی کشور برای احداث مسکن، اذعان کرد: این رقم امکان اجرای کارهای بزرگ را در احداث مسکن برای مددجویان را محدود می‌کند این در حالی است که کل بودجه مسکن بهزیستی ۶۵ میلیارد تومان است که با قیمت‌های هنگفت در شهرها و روستاها تعداد بسیار محدودی مسکن احداث و واگذار کرد.

قبادی‌دانا، ادامه داد: با این وجود از کمک همه ظرفیت‌های موجود در کشور استفاده کردیم؛ از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی کشور تاکنون ۱۴۲ هزار واحد مسکونی تسهیل‌گری شده است و در اختیار جامعه هدف اعم از افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار، فرزندان مستقل از مراکز شبانه‌روزی، خانوارهای دارای دو عضو معلول و بهبودیافتگان از بیماری اعتیاد است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از سال ۱۳۹۷ تاکنون ۴۷ هزار و ۵۴۰ واحد واگذار شده است، گفت: ۳۳ هزار و ۸۹۴ واحد در دست احداث است بطوری که در سال ۱۳۹۷، ۱۳ هزار واحد، در سال ۱۳۹۸، ۱۵ هزار واحد در سال ۱۳۹۹، ۱۷ هزار واحد و در سه ماهه نخست ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۴۰۰ واحد واگذار شده است و امروز شاهد واگذاری ۲ هزار و ۷۵ واحد مسکونی در ۲۹ استان کشور هستیم.

وی با اشاره به ارزش ریالی ۲ هزار و ۷۵ واحد مسکونی واگذار شده، ادامه داد: ۴۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت بلاعوض، ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۰ میلیارد تومان شامل هزینه‌های معافیت از انشعابات آب، برق و فاضلاب بوده است.

قبادی دانا با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۹ هزار خانوار جامعه هدف پشت نوبت دریافت تسهیلات مسکن هستند، گفت: با کمک دولت، سازمان برنامه و بودجه و اقدام انقلابی مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۰ مبلغ یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن خانوارهای تحت پوشش پیش‌بینی شده است که ان‌شاء‌الله تخصیص پیدا کند.

رئیس سازمان بهزیستی در پایان از کمک‌های شایان توجه وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام، سپاه پاسداران و قرارگاه محرومت‌زدایی، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و انجمن خیرین مسکن‌ساز تشکر و قدردانی کرد و یادآور شد: با رایزنی‌های در دست اقدام در مشارکت وزارت راه و شهرسازی به زودی خبرهای خوبی را در زمینه تخصیص زمین برای خانوارهایی که زمین و مسکن ندارند، اعلام خواهیم کرد.

کد خبر 39778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =