خدمات ماندگار شهید خدمت،برای خانواده بهزیستی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز؛"وجیهه محمدی فلاح" مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت:براساس تحلیل آمار و اطلاعات دستاوردهای دولت سیزدهم به ریاست شهید آیت الله رئیسی برای جامعه هدف بهزیستی خدماتی تا ابد ماندگار خواهد بود.

افزایش ۴۰ درصدی پرداخت مستمری به مددجویان تحت پوشش؛  

"وجیهه محمدی فلاح" در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص برخی دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه بهزیستی اظهار کرد:اطلاعات و آمار باقی مانده از فعالیت های دولت سیزدهم نشان میدهد شخص رئیس‌ جمهور نسبت به جامعه هدف بهزیستی نگاه ویژه‌ای داشته است بطوریکه در ابتدای دولت سیزدهم تعداد افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی البرز که از مستمری ماهیانه برخوردار می‌شدند ۱۶ هزارنفر بوده که اکنون این تعداد به حدود ۲۶ هزار نفر افزایش پیدا کرده است، بنابراین ما رشد بیش از ۴۰ درصدی را نسبت به دولت‌ قبل داشته‌ایم.

افزایش ۸ برابری حق پرستاری؛  

مدیرکل بهزیستی استان البرز ازافزایش شماردریافت کنندگان حق پرستاری دردولت سیزدهم خبرداد و اضافه کرد:برخی از افراد دارای معلولیت علاوه بر مستمری،از حق پرستاری خانواده‌محور برخوردار می‌شوندکه در ابتدای دولت سیزدهم این مبلغ ۲۵۰ هزار تومان بود که با افزایش ۸ برابری مبلغ حق پرستاری به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزارتومان رسیده است. همچنین تعداد افرادی که از حق پرستاری ضایعه نخاعی برخوردار می‌شدند در ابتدای دولت سیزدهم ۸۷۵ نفر بودنده که در حال حاضر ۱۰۵۹ نفر میباشند.

معلولین ضایعه نخاعی دیگر پشت نوبت خدمت نیستند؛
محمدی فلاح اضافه کرد: برای اولین باردر دولت سیزدهم معلولین ضایعه نخاعی علاوه بر حق پرستاری می توانستند از کمک هزینه لوازم بهداشتی به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان استفاده نمایندکه اداره کل بهزیستی البرز این مبلغ را به همه افراد ضایعه نخاعی تحت پوشش پرداخت میکند و حتی یک مورد پشت نوبت این خدمت نداریم.

البرز برای پرداخت مستمری پشت نوبتی ندارد؛

وی با اشاره به اینکه مستمری معلولین براساس بُعد خانوارپرداخت میشود افزود:در دولت آقای رئیسی برای اولین بار آمارتعداد افراد دارای معلولیت پشت نوبت بهزیستی البرزبه صفر رسید و مبالغ مستمری درطول این سه سال بین سه تا چهار برابر افزایش داشته است.

افزایش سرانه پرداختی مستمری؛

وی افزود:سرانه پرداختی برای خانواده‌های یک نفره درماه یک میلیون تومان،دو نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان،۳ نفره دو میلیون تومان،۴ نفره دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ۵ نفره۳میلیون و ۱۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

افزایش ۵۰۰ درصدی خرید تجهیزات توانبخشی؛

مدیرکل بهزیستی استان البرز یاد آورشد:اعتبارات خرید تجهیزات توانبخشی شامل انواع ویلچر،سمعک،واکر،توالت فرنگی،عصا،ساعت نابینایان و... در ابتدی دولت سیزدهم مبلغ ۲ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسیده که ۵۰۰ درصد رشد نسبت به ۳ سال گذشته را نشان می دهد.

آخرین دستاورد شرکت های دانش بنیان در خدمت بهزیستی؛
محمدی فلاح اظهار کرد: همچنین برای اولین باردرکشور ۲۰ ویلچرکربنی فوق سبک با صرف ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای افراد با معلولیت جسمی - حرکتی و ضایعه نخاعی تولید شرکت های دانش بنیان در استان البرز تأمین شده است.

تقویت بخش خصوصی با افزایش یارانه مستقیم؛
محمدی فلاح با اشاره به افزایش یارانه مرتبط با مراکز شبانه‌روزی از ابتدای دولت سیزدهم بیان داشت:به ازای هر توانخواه نیازمندمقیم درمراکزشبانه روزی توانبخشی براساس درجه ارزشیابی مرکز،ماهانه ۳ میلیون و۷۸۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان برای گروه هدف دارای خانواده پرداخت می شود این مبلغ برای افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست از ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و۴۰ هزار تومان می باشد که از سوی سازمان بهزیستی به عنوان کمک هزینه پرداخت می شود.

همه بانوان سرپرست خانوار در چتر حمایتی بهزیستی؛

مدیرکل بهزیستی البرزدرخصوص وضعیت حمایت و پرداخت مستمری به بانوان سرپرست خانوار گفت:این رقم در ابتدای دولت سیزدهم ۲هزارو ۲۰۰ نفر بوده اما در حال حاضر ۳ هزار و۷۶ خانوار تحت پوشش بهزیستی البرز است که مانند افراد دارای معلولیت براساس بُعد خانوار و به همان ترتیب مستمری دریافت می‌کنند و نیز هیچ زن سرپرست خانواری پشت نوبت مستمری نمی باشد.

۶۰۰ خانواده چندقلو البرزی تحت پوشش دولت مردمی،رشد ۳ برابری حمایت از چند قلوها؛  

همچنین در زمینه حمایت و پرداخت مستمری به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو نیز در ابتدای دولت سیزدهم ۲۰۰ خانوار مستمری بگیر داشتیم که در حال حاضر ۶۰۰ خانوار دارای فرزند چند قلو هستند و از حمایت های دولت بهره مند می باشند که رشد ۳ برابری را نسبت به دولت گذشته نشان میدهد.

رشد ۷ برابری اعتبارات بازگشت به زندگی مستقل فرزندان بی سرپرست؛

وی تصریح کرد: امسال کمک‌هزینه ترخیص فرزندان بی‌سرپرستی که در مراکز ما بوده‌اند نسبت به ۳ سال گذشته حدود ۷ برابر شده است. هزینه ترخیص هر فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست که امسال از مراکز ما ترخیص شد حدود ۲۰۰ میلیون تومان بوده که در شروع این دولت این هزینه حدود ۳۰ میلیون تومان بود.

رشد بی سابقه اشتغال ...


محمدی فلاح با تأکید بر نگاه ویژه دولت سیزدهم به حوزه تسهیل‌گری اشتغال مددجویان تحت پوشش بیان کرد: در طی سه سال دولت آیت الله رئیسی در استان البرز برای ۸ هزار و ۸۰۳ نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی اشتغال ایجاد شد و جمعاً مبلغ ۵۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی کم بهره با نرخ سود چهار درصدبه ایشان پرداخت شد.


یک اتفاق بی بدیل؛غربالگری ۱۰۰ درصدی کودکان؛


مدیرکل بهزیستی البرز ادامه داد: در ابتدای دولت سیزدهم پوشش آمبلیوپی و غربالگری نابینایی کودکان ۳ تا ۶ سال حدود ۵۰ درصد بوده، اما در طی ۳ سال گذشته پوشش این برنامه را با تقویت تجهیزات و تیم‌های غربالگری و افزایش اعتبار یارانه تخصیص یافته به استان به ۱۰۰ درصد رساندیم و تعداد ۲۸۸ هزار کودک مورد غربال قرار گرفتند. همچنین غربالگری شنوایی نوزادان با پوشش ۱۰۰ درصدی و برای تعداد ۸۵ هزار نوزاد انجام شده است.

ماندگاری حمایت های شهید آیت الله رئیسی از فعالیت های بهزیستی؛

دستاوردهای حداکثری دولت سیزدهم در حوزه بهزیستی نشان میدهد که افراد محروم و نیازمند به صورت جدی رصد میشده و در اولویت کارهای دولت شهید آیت الله رئیسی بوده است و به همین دلیل می شودگفت خدمات این شهیدخدمت تا ابد در بهزیستی ماندگار خواهد شد.

این راه را باید رفت ...
و پرچمی که بر زمین نخواهد ماند.

 

"ان شاءالله"

کد خبر 108630

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد