مبلغ ۲۳۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی البرز پرداخت شد

مدیرکل بهزیستی از پرداخت ۲۳۵میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی کم بهره با نرخ سود چهار درصد به مددجویان تحت حمایت بهزیستی استان البرز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز؛"وجیهه محمدی فلاح" روز شنبه درجمع خبرنگاران بیان کرد:در پرداخت تسهیلات بند ب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۲ با سرانه هر نفر صدوپنجاه میلیون تومان به تعداد ۱۵۵۵ نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی جمعاً مبلغ  ۲۳۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی کم بهره با نرخ سود چهار درصد پرداخت کرده ایم.  

وی در این خصوص ادامه داد:بهزیستی استان البرز در طی سال گذشته با ثبت اطلاعات سه هزار و ۱۱۸ نفر در سامانه رصد اشتغال،تحقق ۱۰۱ درصدی از برش ۳ هزار و ۸۳ نفری تعیین شده را به ثبت رساند که راستی آزمایی آن نیز توسط اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز صورت گرفته و تلاش کردیم تا حد ممکن مشاغل پایدار را برای جامعه هدف ایجاد کنیم.  

وی افزود:با توجه به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات از سوی بانک مرکزی به بانکهای عامل،تعداد ۹۳۸ نفر دیگر درجریان پرداخت قراردارند که انشاءالله با همکاری بانکها  این اقدام به شکل شایسته در جهت رفع مشکل جامعه هدف صورت گیرد.  

مدیرکل بهزیستی استان البرز در خصوص حمایت و تشویق کارفرمایان در جهت اشتغال مددجویان تحت پوشش بهزیستی تصریح کرد:در بخش کارفرمایی نیز پرداخت تسهیلات در صورت بکارگیری جامعه هدف بهزیستی به ازای هر نفر ۱۵۰ میلیون تومان تا سقف چهار میلیارد تومان با نرخ سود چهار درصد و اقساط هشتادوچهار ماهه پرداخت می گردد.

محمدی فلاح با اشاره به پرداخت دستمزد (یارانه ارتقاء کارایی) توسط بهزیستی به افراد دارای معلولیت بکار گرفته شده در بنگاه‌ها و کارخانه‌ها تا سقف پنجاه درصد دستمزد تعیین شده مطابق قانون کار گفت:همچنین پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به شرط به کارگیری افراد دارای معلولیت و سایر اقشار تحت حمایت سازمان از جمله مشوق‌های ما در بحث اشتغال افراد است.

مدیرکل بهزیستی البرز در پایان بیان کرد:همچنین در بحث حق بیمه خویش فرمایی،کارفرمایی و کمک هزینه ارتقاء کارایی مبلغ پنج میلیارد و هشتصد میلیون تومان به ۶۳۰ نفر از مددجویان پرداخت شده است.

کد خبر 107621

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد