banner-behzisti
يكشنبه 28 مرداد 1397   06:17:12
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخباراستانی
1397/1/28 سه‌شنبههمزمان با روز روان‌شناس برگزار می‌شود

هنگامه‌های انتقال، و انتقال متقابل در روانکاویدر بیان پدر روانکاوی خراسان

به گفته‌ی کارشناس مسؤول دفتر مشاوره‌ی بهزیستی خراسان رضوی، پدر روانکاوری خراسان رضوی، در روز گرامیداشت روان‌شناس، تجربه عملی روانکاوی تکنیکی را به صورت تفصیلی برای روان‌شناسان ارائه می‌کند. حسن حاجی‌پور گفت: دکتر محمد مهدی خدیوی زند که وارد دهه‌ی 90 زندگی شده است شاگرد با واسطه‌ی لکان، فیلسوف و روان‌کاو معروف فرانسوی می‌باشد.

همزمان با روز روان‌شناس برگزار می‌شود
«هنگامه‌های انتقال، و انتقال متقابل در روانکاوی» در بیان پدر روانکاوی خراسان
به گفته‌ی کارشناس مسؤول دفتر مشاوره‌ی بهزیستی خراسان رضوی، پدر روانکاوری خراسان رضوی، در روز گرامیداشت روان‌شناس، تجربه عملی روانکاوی تکنیکی را به صورت تفصیلی برای روان‌شناسان ارائه می‌کند.
حسن حاجی‌پور گفت: دکتر محمد مهدی خدیوی زند که وارد دهه‌ی 90 زندگی شده است شاگرد با واسطه‌ی لکان، فیلسوف و روان‌کاو معروف فرانسوی می‌باشد.
وی افزود: برگزار کننده‌ی نشست علمی روان‌شناسان که همزمان با 9 اردیبهشت در سالن اجتماعات سازمان نظام پزشکی در بلوار سجاد مشهد برگزار می‌شود، مرکز مشاوره آرامش روان مشهد است.
وی از همه‌ی روان‌شناسان علاقه‌مند استان دعوت کرد برای شرکت در این کارگاه علمی، ثبت نام کنند.
این کارگاه با عنوان «هنگامه‌های انتقال، و انتقال متقابل در روانکاوی» چکیده‌ی تجربیات دکتر خدیوی زند، روانکاو مجرب و استاد بازنشسته دانشگاه‌های تهران و فردوسی در زمینه‌ی روانکاوی است.
دکتر خدیوی زند در در 1349 از دانشگاه بردو فرانسه دکتری روانشناسی تربیتی گرفته و در 1357 دکتری دتا در روانشناسی بالینی را از دانشگاه پاریس اخذ کرده است.
 وی در همین سالها در انستیتوی آسیب شناسی روانی و روانکاوی پاریس و در مراکز مهم بهداشت روانی پاریس، دوره های روانکاوی کودکان، رواندرمانی گروهی و فردی را با دیدگاه روانکاوی گذرانده و همزمان تحت روانکاوی تعلیمی بوده است و دروس لاکان و آژوریاگرا را در کلژدوفرانس دنبال کرده است.
مشاغل و آثار:
دکتر خدیوی زند از سال 1358 تا کنون در دانشگاه های تهران، فردوسی، تربیت مدرس و آزاد اسلامی به آموزش رواندرمانی، روانشناسی بالینی و آسیب شناسی روانی پرداخته و تعداد 12 کتاب و 70 مقاله و 65 کنگره، سمینار و همایش در زمینه های یاد شده، داشته است.
وی از سال 1370 به عضویت وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در آمده است.
 
 
 

.
نسخه قابل چاپ
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 62575
تعداد بازديد کنندگان سايت: 11028662 تعداد بازديد زيرپورتال: 73122 اين زيرپورتال امروز: 85 سایت در امروز: 4768 اين صفحه امروز: 48 دريافت RSS در امروز: 1794 دريافت RSS صفحه: 4